Gençken çalış, hayata çabuk alış!
Girişimciler ile Röportaj
Girişimcilerin gençlik zamanları, başarılarının sırları, şirketlerinin gençlere bakış açısı, üniversiteli gençlere tavsiyelerini içermektedir.

 

13

Ağustos
2015

3018 kez görüntülendi

 
Enuygun.com

Enuygun.com - Kurucusu ve Genel Müdürü - Çağlar Erol

Ben “sonra yaparım” diyen üniversiteli gençleri destekliyorum :) Ben girişimciliğin ne harika olduğunu, mutlaka denemeleri gerektiğini, hemen başlamanın önemli olduğunu söyleyenlere hiç katılmıyorum. Özellikle üniversite öğrencileri mümkünse önce okullarını bitirsinler, bir işe girsinler, bir kaç yıl iş tecrübesi kazansınlar. Hayal kurmak çok güzel, ama para kazanmak gerçekten çok zor. Bir kaç çok başarılı girişimci örneği, on binlerce büyük başarısızlığı görmeyi engelleyebiliyor.


15

Temmuz
2015

2689 kez görüntülendi

 
BiTaksi

BiTaksi - Kurucusu ve CEO’su - Nazım Salur

Genç ve parlak beyinlere, öğrenmeye istekli gençlere her zaman kapımız açık. Yeter ki üretmeye ve çalışmaya hevesli olsunlar. Bu konuda oldukça istekli bir işletmeyiz. Yazılım, iş geliştirme ve pazarlama departmanlarımızdastaj ve part time iş imkanlarımız mevcut.


18

Aralık
2012

5940 kez görüntülendi

 
Mackolik.com

Mackolik.com - Yönetici Ortak - Erdem Yurdanur

Hiçbir konuda hiç kimseye karşı önyargılı olmayın derim. Her konuda herkes ile birşeyler paylaşın, çünkü girişimciliğin en büyük düşmanı sabit fikirli olmaktır diye düşünüyorum. Esnek ve dinamik olabilmek için donanımlı olabilmek çok önemlidir, donanımlı olmak için de emek harcamak gerekir. Girişimcilik bence çok zor ama bir o kadar da zevkli bir yaşam biçimidir. Bu zorlukların üstesinden gelebilmek ve zevk alabilmek için önce bilgi birikiminin çok önemi var, bunu yapmadan rastgele bir girşimcilik çabası sadece macera olarak nitelendirilebilir ve bence iyi bir girişimcinin en son ihtiyacıdır birikimsiz bir macreacılık.


18

Kasım
2012

2671 kez görüntülendi

 
Yeni İK Danışmanlık Grubu

Yeni İK Danışmanlık Grubu - Prof.Dr. - Prof.Dr. Türker BAŞ

Ben özelliklerden, yani adayın hangi okulu, hangi derece ile bitirdiğinden ziyade, performansına önem veriyorum. Bunun için öncelikle adayın o işi ya da benzerini daha önce yapıp yapmadığına bakıyorum. Örneğin bir kongre düzenleyeceksek, daha önce bu tür bir organizasyonda görev yapmış kişilere öncelik veriyorum. Mülakat sırasında da yapılacak işe ne derece hakim olduğunu, yani geçmiş performansını ölçmeye çalışıyorum.


18

Ekim
2012

10556 kez görüntülendi

 
Bu Ajans

Bu Ajans - Direktör - Mehmet Barış Özkan

Üniversite eğitiminde öğrenciler teorik eğitimin ağırlığıyla birlikte gerçek hayattan uzak olarak yetiştiriliyor. En iyi üniversitelerin mezunları bile iş bulma süreçlerinde gerçek hayat ile karşılaştıklarında çok bocalıyorlar. Bu sebeple tüm üniversite öğrencilerinin ders programlarını buna göre ayarlayıp iş hayatına eğitim hayatında girmelerini tavsiye ediyorum.


18

Eylül
2012

5229 kez görüntülendi

 
Galata A.Ş.

Galata A.Ş. - Ceo - Vittorio Zagaia

Galata A.Ş.’nin CEO’su Vittorio Zagaia, 15 yaşından bu yana çalışıyor ve sevdiği işi yaparak bugün bulunduğu noktaya gelebilmenin haklı mutluluğunu yaşıyor. Zagaia, “Bana sadece çalışanlarımı bırakın, her şeyi sıfırdan yine yapar ve yürütürüm” diyor.


18

Ağustos
2012

4874 kez görüntülendi

 
Devrim Erbil

Devrim Erbil - Ressam - Devrim Erbil

Sanatın tüm insanlık için ortak bir bağ yarattığına inanan usta ressam Devrim Erbil, Anadolu'nun kültürel bereketinin çok büyük ve değerli olduğunu söylüyor. Erbil’in 60 yıllık sanat hayatı aralıksız ve çok önemli eserlerle dolu olarak sürüyor.


18

Temmuz
2012

7764 kez görüntülendi

 
Markafoni

Markafoni - markafoni Yönetim Kurulu Başkanı - Sina Afra

Üniversiteli gençlerin en büyük sermayelerinin tutkuları ve özgün fikirleri olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla üniversitedeki yıllarını hangi işi sevdiklerini bulmakla ve o sevdikleri işi yapmakla geçirmelerini tavsiye ediyorum.


18

Haziran
2012

16202 kez görüntülendi

 
RE/MAX Türkiye

RE/MAX Türkiye - RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü - Murat Goldştayn

Ofisimizde çalışanların yüzde 90’ı üniversite menzunu. Herkesin eğitimli olması fark yaratmaya başladı. En yükseklerde olacaksan eğitimli olacaksın veya kendini geliştirmeye açık olacaksın diye düşündük hep. Aşağı yukarı her ay eğitimlerimiz de var. Hem satışa hem de yönetime yönelik eğitimlerimiz bulunmakta. Böylece sektörün okulu olmaya başladık.


18

Mayıs
2012

12657 kez görüntülendi

 
Beyoğlu Belediyesi

Beyoğlu Belediyesi - Belediye Başkanı - Ahmet Misbah Demircan

Babamın işyerinde çalıştım. Turizmle ilgili part time çalışıyordum.


Unisbul Kariyer Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi Türkiye İş Kurumu nun 31.03.2012 tarih ve 525 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.
Bu site Unisbul Kariyer Hizmetleri Ticaret A.Ş. ye aittir.
Bir Kariyer.net ve iLab Ventures iştirakıdır.
unisbul.com bir kariyer.net iştirakidırilab iştirakları

Partnerlerimiz :
4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.Şikayetleriniz için Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilirsiniz.İş Kurumu Tel: 0212 249 29 87 Hacı Mimi Mh. Lüleciler Cd. No:4 Beyoğlu/İST.