Gençken çalış, hayata çabuk alış!
Üniversite Hocaları ile Röportaj
Üniversite hocalarının akademik kariyer süreçleri, üniversite yıllarında yaptıkları sosyal etkinlikler, kültürel geziler, dil ve kariyer eğitimleri, yurtdışı tecrübeleri üzerine ve üniversitelilere rehberlik etmesi amaçlı yapılan tüm röportajları içermektedir.

 

11

Ağustos
2014

6874 kez görüntülendi

 
Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi - Doç. Dr. - Yasemin Özdemir

Bireysel anlamda ise ne istediğimi ve istemediğimi, ne ile mutlu olacağımı ve neleri başarı ile yapabileceğimi sorgulayıp severek yapacağımı düşündüğüm bir kariyere yönelmek aslında en önemli unsur. Aslında öğrenciliğimde sınavlara hazırlanma şeklim arkadaşlarıma ders anlatmak şeklindeydi.


18

Mayıs
2013

9903 kez görüntülendi

 
Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi - Prof. Dr. - Prof. Dr. İbrahim KIRCOVA

Üniversite yıllarımın tamamında çalıştım. Muhasebe ofislerinde, eğitim kurumlarında, satış organizasyonlarında çalıştım. Ayrıca küçük çaplı ticari işler de yaptım. Çeşitli ürünlerin alım satımını yaptım. Üniversite öncesinde de ailemin iş yerinde çalışmaya başlamıştım. Profesyonel olarak yaklaşık 5 yıllık bir deneyimim vardı. Lise yıllarımda da çalışarak okuyan bir öğrenciydim.


18

Nisan
2013

36018 kez görüntülendi

 
Haliç Üniversitesi

Haliç Üniversitesi - Yrd. Doç. Dr. - Sezer Cihan Çalışkan

Tüm genç arkadaşlara kariyer konusunda ve hayatta başarılar dilerim. Güçlükler ve engeller karşısında iyimser, ümit dolu, dayanıklı ve mücadeleci olsunlar ve hayallerinin peşinden koşmayı bırakmasınlar. Şartlar ne olursa olsun…Sorumlu olma (sorumluluk duygusu), verilen işleri tamamlama konusunda istekli olma, verilen işleri tamamlayacağına durulan inanç ve öz-yeterlilik yukarıdaki iyimser bakış açısı ile birleştiğinde gelecekteki iş performansları açısından önem taşıyor.


18

Mart
2013

18676 kez görüntülendi

 
Namık Kemal Üniversitesi

Namık Kemal Üniversitesi - Öğretim Elemanı - Ufuk Selen

İstanbul’ da olduğum süre zarfı içerisinde anketörlük yaptım. Hala çok severek ve sempatiyle baktığım bir iştir. Aslında İK’ nın doğuşudur; çünkü birebir insanlarla muhattap olduğunuz bir iştir. Bir sürü insan çeşidiyle karşılaşırsınız, size sadece soruların cevaplarını vermiş gibi hissetseler de psikolojik olarak hiç tanımadığı bir insanla konuştuğu için terapi yapıyor gibidirler.


18

Şubat
2013

17780 kez görüntülendi

 
Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi - Araştırma Görevlisi - Elif Kır

İş ilanlarına gazeteden bakardım. Bir gazetede benim aradığım 1-2 tane iş ilanı oluyor.Bunun için bir kaç tane gazete almam gerekiyordu.Hem gazete ilanlarına tam güvenilmiyor. İstanbul gibi büyük bir şehirde iş aramak ve görüşmeye gitmek zor bir iş. Benim zamanımda Unisbul.com gibi üniversite öğrencilerine özel bir iş arama platformu olsaydı çok iyi olurdu. Gazete maliyetli oluyor. Siteye benzemiyor. Hem sitelerde birden fazla iş ilanı oluyor. Seçeneğin de fazla oluyor.


18

Ocak
2013

11360 kez görüntülendi

 
Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi - Doç.Dr. - Feza Orhan

Merhaba Çocuklar. Üçüncü sinifta çalismaya basladim. Bazen kendi bransimda bazen brans disi da çalistim. Ingilizce bölümünde okudugum için yuvalara gittim ve Ingilizce ögretmenligi yaptim.Hatta bi ara özel bir okulda disaridan sözlesmeli ögretmen olarak ilkokul birlerde derslere girdim. Ama bransimin disinda da müzahedelerde çalistim. Ucuza t-shirt alip üniversitelerde satardik. Çorap ,t-shirt falan da satardik.


18

Aralık
2012

12008 kez görüntülendi

 
Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi - Doç. Dr. - Serhat Bahadir

Web tasarımı ile ilgili Web 2.0 teknolojileri çıktı biliyorsunuz. Bununla ilgili özel sektörde çok fazla eleman ihtiyacı var.Özellikle web 2.0, .net teknolojileri, script teknolojileri üzerine ve bununla ilgili şöyle bir şey var. Üniversitelerimizde geçiş süresi, yeni teknolojilere ayak uydurma süreci biraz vakit alıyor. Belki birçok bölümde hala eski web tasarımı teknolojileri üzerine eğitimler de verilebiliyor. Mezun olunduğu zaman o alanlar çok fazla iş imkanı bulamadıklarını görecekler. Çünkü her şey sürekli yenilenen teknolojiler üzerine kuruluyor


Unisbul Kariyer Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi Türkiye İş Kurumu nun 31.03.2012 tarih ve 525 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.
Bu site Unisbul Kariyer Hizmetleri Ticaret A.Ş. ye aittir.
Bir Kariyer.net ve iLab Ventures iştirakıdır.
unisbul.com bir kariyer.net iştirakidırilab iştirakları

Partnerlerimiz :
4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.Şikayetleriniz için Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilirsiniz.İş Kurumu Tel: 0212 249 29 87 Hacı Mimi Mh. Lüleciler Cd. No:4 Beyoğlu/İST.