Gençken çalış, hayata çabuk alış!
Üniversite Öğrencileri ile Röportaj
Öğrencilerin üniversite yaşamları, hobileri, gezdikleri yerler, kariyer üzerine düşünceleri ve kariyer hedefleri, aldıkları eğitimler, çalıştıkları gönüllü kuruluşlar, kampüs hayatı, arkadaşlıklar ve genç yaştaki heyecanlarını içeren röportajları içermektedir.    

 

25

Aralık
2012

4240 kez görüntülendi

 
Hacettepe Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi - Hacettepe Ekonomi Topluluğu - Tolga Akyüz

Bence bir üniversite öğrencisinin sadece okula gidip gelerek, sadece derslere girip çıkarak kendini çok fazla geliştirebileceğini düşünmüyorum. Bir insan 15-16 yaşlarından itibaren yapmak istediklerine, inandıklarına bağlı olarak sivil toplum kuruluşlarında yeralmaya başlamalı diye düşünüyorum. Ki üniversitede kesinlikle bir toplulukta ya da bir sivil toplum kuruluşunda aktif olarak bulunmalı, bu hem onun sosyal yaşantısına hem de entellektüel bakış açısına katkıda bulunacaktır.


25

Kasım
2012

6495 kez görüntülendi

 
Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi - İşletme Kulübü - Can Baydar

Bölümümü bitirdikten sonra ki en büyük hedefim Yönetim ile ilgili bir yüksek lisans yapmak. Yani kısaca hedefim MBA yapmak. Eğer ortalamam mezun olduğumda yeterli seviyede olursa bu programı İngiltere’de yapmak istiyorum. Bunun için büyük çaba sarfetmem gerekiyor. Yıldız İşletme Kulübü’ne katılmamdaki sebepte gelecekte bir yönetici adayı olmak istemem ve bu kulübün katkısı beni bu göreve hazırlaması olacaktır.


25

Ekim
2012

5274 kez görüntülendi

 
Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi - Compec Bilişim Kulübü - Saliha İspir

ÖSS ye çalışırken bilgisayar mühendisliği değilde endüstri mühendisliğini istiyordum. Bilgisayar mühendisliğine çok istemeden girdiğim için bölümüme adapte olmakta zorlandım fakat şöyle bir ilginç olayla karşılaştım. Daha küçükken ne olmak istediğime dair notlar tutmuştum ve yıllar sonra o notlara baktığımda içerisinde bilgisayar mühendisliği bölümününde olduğunu fark ettim ve bu beni çok şaşırttı ve mutlu oldum. Demekki insanın arada sırada fikirleri değişiyormuş ve an sonunda özüne dönüyormuşsun gibi bir sonuç çıkardım bundan ve böylece bölümüme, arkadaşlarıma ve bölümümle alakalı olan bu kulübe sarılmaya karar verdim.


25

Eylül
2012

20365 kez görüntülendi

 
Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi - Elektirik Mühendisliği - Ali Ajder

Aslında tek neden eğitim sisteminin farklı olması. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde sistem, hocaların notları ile işliyordu. Bir hocanın notlarını biliyorsanız, o dersten başarılı olabilirsiniz demektir. Ancak orada sistem çok farklı. Hoca dersi genel hatları ile anlatıp, sizden bunun üzerine yeni bir şeyler eklemenizi bekliyor. Sınavlar da sözlü oluyordu. Bu açıdan da büyük fark var. Siz hocanın anlattığı şeyleri söylerseniz hoca itiraz edip “zaten bunları ben sana öğrettim, sen bana kendin öğrendiğin şeyleri söyle” şeklinde bir çıkış yapıyor.


25

Ağustos
2012

14537 kez görüntülendi

 
Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi - Kişisel Gelişim ve Girişimcilik Kulübü - Ali Rıza Aydoğdu

Türkiye’nin işinde en başarılı mühendisi, en iyi yöneticisi olmak tabii ki benim hedefimdir ancak bunun yanında ve belki de bundan daha çok istediğim bir şey var; “Türkiye’nin en başarılı Sosyal Girişimcisi” olmak. Bu yolda 2010 yılının başında temellerini attığım, “Okumana Engel Var Mı?” sosyal sorumluluk projesi ile engelli ve de kimsesiz çocuklarımıza kitap okuduk. Buradan edindiğim tecrübeler ve öğrendiklerim ile yeni bir oluşum için çalışmalara başladım. Yanıma benim gibi düşünen insanların da katılması ile “Farkındayız Hareketi (farkindayiz.org)” doğdu ve şu anda da gelişim sürecini geçirmekte.


25

Temmuz
2012

7105 kez görüntülendi

 
Dumlupınar Üniversitesi

Dumlupınar Üniversitesi - Kütahya Aktif Üniversiteliler Kulübü - Muhammed Biral

Kulüpler bana birçok üst düzey yönetici ile sohbet imkanı,kişisel gelişim açısından eğitim imkanı,kendimi ifade edebilme,özgüven,kişi-kişi,kişi-kurum ilişkilerini,resmi prosedürleri,farklı düşünebilme ve düşündüklerini aksiyona dönüştürebilme yani cesareti ve girişimciliği kazandırdı.Küçük düşünmekten tamamen uzağım.Potansiyelimin farkındayım ve bunu her an kullanıyorum.Bana göre kulüplerde aktif olarak yer alan her bir bireyin farkı vardır diye düşünüyorum.Bir çok projeyi hayata geçirmek için uygun yer ve zamanı sabırsızlıkla bekliyorum.


25

Haziran
2012

7857 kez görüntülendi

 
İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi - Üretim Araştırmaları Kulübü - Uğur SÜTLÜ

Kulüpçülüğün “derslerinden bile fedakarlık edeceksin” mantığını kabul eden biri değilim, Kulüp derslerin dışında kalan zamanında kendini geliştireceğin bir platform olmalı, derslerine girmediği takdirde zaten çalışacak çok kişi bulursun. Ben düşündüğüm bu mantığı uygulayan biriyim, kulüp için çok çok az ders savsaklamışımdır veya muhakkak acil bir durum söz konusudur.


25

Mayıs
2012

10366 kez görüntülendi

 
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi - Zeka Sporları Kulübü - Özgür ÖZGÜRSOY

Kişisel gelişim insanlarla nasıl konuşmam gerektiğini tanımadığım insanlarla ilk konuşmamı nasıl yapacağımı ve bir yönetici perspektifiyle arkdaşalrımı kırmadan nasıl konuşabileceğimi öğrendim, bu aynı zamanda bana özgüven de kazandırdı attığım adımlardan yaptığım işlerden sorumlu olmayı öğrendim.


25

Nisan
2012

8522 kez görüntülendi

 
İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi - Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kulubü - Melek Öznur Topçuoğlu

2010 yılında kurucu başkanımız başta olmak üzere yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarımızın çoğu (ben dahil) mezun oldu. Ben yüksek lisansa başvuracaktım, böylelikle üniversiteden kopmayacaktım, kulüpten de kopmak istemedim. Başkanımız Oğuzhan Ocak yönetimi devrettiğinde ben taslak yönetim kurulu listemle başkanlığa aday oldum. Genel Kurul üyelerimiz içinde, tüzüğümüz uyarınca başkanlığa aday olabilecek üyeler içinden başka gönüllü arkadaşımız çıkmadı. Genel kurulda yapılan seçim sonucunda, taslak listemdeki arkadaşlarımdan oluşan yönetim kuruluna ve kulübümüze 2010 yılında başkan oldum.


25

Mart
2012

10771 kez görüntülendi

 
Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi - IEEE Kulübü - Rümeysa Usca

Kulüp, gözümüzde büyüttüğümüz şeylerin gerçekleşmesinin imkânsız ve zor olmadığını bizlere gösteriyor. IEEE kulüplerinin çokluğundan ve geniş network ağının sağladığı faydadan ise bahsetmemek benim için mümkün değil. Türkiye’ deki 50 farklı üniversitede birçok insanla tanıştım ve bu sayede farklı bakış açıları kazandım.


Unisbul Kariyer Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi Türkiye İş Kurumu nun 31.03.2012 tarih ve 525 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.
Bu site Unisbul Kariyer Hizmetleri Ticaret A.Ş. ye aittir.
Bir Kariyer.net ve iLab Ventures iştirakıdır.
unisbul.com bir kariyer.net iştirakidırilab iştirakları

Partnerlerimiz :
4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.Şikayetleriniz için Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilirsiniz.İş Kurumu Tel: 0212 249 29 87 Hacı Mimi Mh. Lüleciler Cd. No:4 Beyoğlu/İST.