Türkiye Geneli Akademik Tercüme Yapabilecek Tercümanlar

İş Tanımı

Uluslararası Dergilerde yayınlanacak Akademik Bilimsel makaleleri Bilimsel terminolojilerine uygun şekilde tercğme edecek deneyimli, uzman free lance tercümanlar arıyoruz.

Sosyal Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarından herhangi birinde uzman olması ve anadil seviyesinde yabancı dil bilmesi gereklidir.
Öncelikli olarak İngilizce Bilimsel Makale Tercümelerine ihtiyacımız var.
Fakat Rusça Arapça Almanca Fransızca gibi dillerde de Tercüman ihtiyaçlarımız olmaktadır.
Uzun yıllardır sürekli aynı tercümanlarımız ile çalışıyoruz.
Yeni tercüman arayışımızda da tek seferlik çalışacak degil, uzun yıllar bizimle akademik tercüme yapacak
Tercümanlar arıyoruz.
Akademik tercüme deneyiminiz yoksa ve Bilimsel bir makaleyi anadil seviyesinde yapamıyorsanız başvurmayın lutfen.
Başvuranlar arasından kısa özet bir akademik metnin deneme amacıyla tercümesini isteyeceğiz ve Anadil Tercümanımız bu özet metinleri kontrol edecek.
Özet tercüme yapan tercümanlarla Yüksek puan sıralamasına göre çalışacağız. İş yoğunluğumuza göre, ilerleyen dönemlerde tercüman ihtiyacımız oldukca listedeki ilk on tercümanımıza makaleleri göndereceğiz.
Daimi çalıştığımız tercümanlarımızla makale tercümelerinin yanısıra, İnternetten araştırma yapma, kitap cevirisi, yazışma tercümesi, sözlü tercüme gibi ileride ortaya çıkacak tercüme işlerimizi de paylaşabiliriz.
Birlikte çalışmak dilegiyle

Genel Nitelikler

  • Üstlendiği tercümeyi bir başkasına çevirten ya da google translate gibi uygulamalar ile tercüme gönderen tercümanlara bu durum anlaşıldığı andan itibaren hiç bir şekilde yanıt verilmeyecektir.
  • Tercüman olmayan ya da dil bilgisi yetersiz kişilerden çok fazla tercümanlık başvurusu alıyoruz. Akademik Tercüme uzmanlık gerektiren ve titiz çalışma isteyen bir alan olduğu için bu yetkiye sahip olmayan, tercümanlığı bir hobi gibi gören başvurular elenecektir.
  • Başvuran Tercümanların, Akademik Tercümenin hangi alanında deneyimli oldukları, Sağlık Bilimleri, sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Hukuk Alanlarından hangilerini tercih ettiklerini belirtmeleri gerekmektedir.
  • Sözlü Tercüme yapabilecek Tercümanlar, başvurularında bu özelliklerini ayrıca belirtebilirler. Sözlü Tercüme başvurularında; Tercümanların hangi şehirde yaşadıkları ve hangi dil üzerine sözlü tercüme yapabildikleri ve iş deneyimleri öncelikli tercih kriterlerimiz olacaktır.
Çalışma Şekli
Tam Zamanlı,Yarı Zamanlı,Freelance,Günlük,Saatlik,Proje Bazlı,Dönemsel
Cinsiyet
Bay veya Bayan
Güncelleme
02.04.2021
Yayınlama
05.03.2021
İlan No
48157
Şehir
Tüm İller
Firma
Pollen Translation
İlan No
48157
Görüntüleme
2509
Firmanın Diğer İlanları
veya

Aday Girişi

Üye Olmak İstiyorum
İş mi arıyorsun ?

Bilgilerini Güncelle

Seni daha iyi tanıyabilmemiz için bize yardımcı olur musun?
Bayan
Bay

İşveren, ilanına başvuran adayları aşağıdaki mülakata tabi tutmaktadır.

Başvurunuz Tamamlandı

İşlem Gerçekleştiriliyor.

Lütfen bekleyin...