Gençken çalış, hayata çabuk alış!

1-  Üniversite Öğrencileri ve Yeni Mezunlar için Yardım Bölümü
Unisbul.com'da üyelik için hala üniversite'de okuyor olmak veya yeni üniversite mezunu olmak esastır. Unisbul.com' un amacı sadece üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara bu imkanı sağlamaktır ve bu amaçla üye alımı konusunda titiz davranmakta, üniversiteli olduğunu tespit edemediği üyeleri silmektedir ."Üyeliğim Silindi" için buraya tıklayınız .

Üyeliğinizin gerçekleşmesi için 2 şarttan en az birini yerine getirmelisiniz :
1-) Web-mail adresini yazdıysanız adresinize gönderilen aktivasyon kodunu onaylayarak
2-) Evrak göndererek .Gerekli evraklar için buraya tıklayınız .

1.1 Web wail nedir ?
Üniversitelerin öğrencilerine sağladığı genelde kendi uzantılı bir mail sistemi vardır .Üniversite'nin size sağladığı bu mail'i yahoo, hotmail, gmail ve vb. gibi e-posta sistemlerine benzetebilirsiniz. Her üniversite bu hizmeti vermemekle birlikte çoğu üniversite bu hizmeti sağlamaktadır.

1.2 Aktivasyon kodu nedir ?
Aktivasyon kodu üyelik için zorunlu değildir. Aktivasyon kodunu onaylanmadan da sitemizde üyeliğinizin gerçekleşmesi için burayı okuyunuz .
Kayıt esnasında "Üniversite Web-Mail " alanını doldurduysanız , mail adresinize üyelik için gerekli aktivasyon kodu yollanır . Aktivasyon kodu mail'inizin spam , junk veya önemsiz posta klasörüne gelmiş olabilir . Aktivasyon kodunun belirttiğiniz mail adresine gelmemiş olması durumunda info@unisbul.com adresine üniversite web-mailinizi kullanarak atacağınız boş bir e-mail ile üyeliğinizi onaylayabilirsiniz.

1.3 Üyeliğiniz için gerekli evraklar ?
Aktivasyon Kodunu onaylamadan da sitemizde üyeliğinizin gerçekleşmesi için aşağıdaki evraklardan en az birini üye girişi yaptıktan sonra profil sayfanıza giderek siteye yükleyebilirsiniz.

1-) Üniversitenizin notlarınıza baktığınız giriş panelinin print screen ile alınmış görüntüsü ( İsminiz,okulunuz,okul numaranız görülmesi lazım)

2-) Öğrenci kimlik kartınız ( Öğrenci kimlik kartınızın tarayıcıdan görüntüsünü dijital ortama alabilirsiniz ya da resmini çekebilirsiniz)

3-) Öğrenci Belgenizi (Öğrenci belgenizin tarayıcıdan görüntüsünü dijital ortama alabilirsiniz ya da resmini çekebilirsiniz)

4-) Transkript (Transkript belgenizi tarayıcıdan görüntüsünü dijital ortama alabilirsiniz ya da resmini çekebilirsiniz)

5-) Öğrenci Mezuniyet Belgeniz (Mezuniyet belgenizi tarayıcıdan görüntüsünü dijital ortama alabilirsiniz ya da resmini çekebilirsiniz)

1.4 Anasayfa görünme ?
Ana sayfa'da özgeçmişleri içerik olarak detaylandırılmış ve de "resim kriterlerine" uygun olarak resim yüklemiş olan üyelerimiz yer alır. Ana sayfa'da yer alan üyeler diğer üyelere göre iş bulma konusunda daha avantajlıdır. Ana sayfa'da görünmek istemiyorsanız üye girişi yaptıktan sonra buraya tıklayın, Profil Gösterimi durumunuzu Gizli olarak güncellemeniz gerekmektedir.

1.5 Üyeliğim ne zaman onaylanır?
Unisbul.com'da olan üyeliğiniz üyelik için gerekli şartları sağladığınız zaman dilimine bağlı olarak değişir. Üyelik şartları için buraya tıklayınız .

1.6 Üyeliğim silindi?
Unisbul.com'da uzun bir süreden beri üyeliği bekletilen ve üyelik için gerekli olan Aktivasyon kodu yada Evrakları tamamlamayan üyelerin üyeliği kendilerine haber verilerek sonlandırılır .

1.7 Kayıt oldum ama ilana başvururken üyeliğim bekletiliyor uyarısı veriyor?
Üyeliğiniz bekletildiğinden ilana başvuruda bulunamıyorsunuz. Üyelik şartları için buraya tıklayınız.

1.8 Firmalar bana iş teklifinde bulunabilir mi?
1 Mayıs 2011 tarihinden itibaren firmalar aday havuzumuzdan aradığı kriterleri seçip, dilediği adaya iş teklifinde bulunabilmektedir. Firmaların size iş teklifinde bulunabilmesi için Gizlilik ayarlarınızdan Profil Gösterimi bilginizin "Normal Profil" olması gerekmektedir.
Yapılan iş teklifleri adaylarımız sisteme giriş yaptığında en üst sağ tarafta "Size bir iş teklifi var" şeklinde görünmekte, bu bağlantıya tıklandığında da size yapılan teklifin içeriğini görebilmektesiniz.

1.9 Bana iş teklifi yapan firmalarla nasıl iletişime geçeceğim?
Size iş teklifi yapan firmalar sizin onlarla nasıl iletişime(telefon, mail ) geçeceğinizi size mail olarak göndermektedirler. Firmaların size belirtmiş olduğu şekilde onlarla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

1.10 Bana iş teklifi yapılsın istemiyorum.
Size iş teklifi yapılsın istemiyorsanız sitenin en üstündeki "Profil" bağlantısını kullanın. Daha sonra sağ taraftaki menülerde Gizlilik Ayarları bağlantısını kullanın, Profil Gösterimi durumunuzu "Gizli" olarak değiştirin(Gizlilik Ayarlarına hemen gitmek için buraya tıklayınız.). Bu şekilde bir ayar yaptığınızda sadece sizin başvuru yaptığınız ilanlarda firmalar sizinle iletişime geçecektir. Başvuruda bulunmadığınız firmalara özgeçmişiniz kapalı olacaktır.

1.11 Özgeçmişimi güncellerken bazı alanlarda kampanyalar çıkabiliyor.
Unisbul.com, özgeçmişinizde ki bilgilere göre size en çok ilgilenebileceğiniz kampanyaları göstermeye çalışır. Bu kampanyalar Dil Bilgileriniz, Bilgisayar Bilgileriniz, Ehliyet Durumunuz vb. gibi özgeçmişinde yer alan bilgilere göre seçilir ve size gösterilir.

Örneğin ;Ehliyetiniz Yok” olarak işaretlediyseniz ve bizde Sürücü kurs/kurslarıyla anlaştıysak, sizin ilgilenebileceğiniz kampanya olarak düşünür ve size göstermeye çalışırız.

Eğer bu kampanya ile ilgilenmiyorsanız ve CV Güncellerken karşınıza çıkmasını istemiyorsanız çarpı işaretine basarak “Bu kampanyayı tekrar gösterme” bağlantınızı kullanmanız yeterli olacaktır.
1.12 Sesini İşverene Duyur nedir ?
"Sesini İşverene Duyur" uygulaması çok acil iş arayanların firmaların dikkatini çekmekte kullandığı bir uygulamadır. Bu uygulamayla maksimum 90 karaktere kadar yazacağınız kısa, öz ve anlamlı iş talebinizle işverenlere "çok acil işe ihtiyacım" var mesajını verirsiniz.

  • İş talebiniz Anasayfa'da 15 gün boyunca görülür, 15 günden sonra otomatik olarak iletiniz sistem tarafından silinir ,
  • 15 gün içinde en fazla 3 kere değişiklik yapabilirsiniz ,
  • GSM / Email / Web Sayfası / Küfür ve tamamı büyük harf kullanmak yasaktır ,
  • Türkçe yazım kurallarına uymayan iletiler onaylanmaz ve sistem tarafından silinir,
  • 15 gün içinde iş talebinizi aktif yada pasif yaparak işverenlere iş talebinizi görünür/görünmez yapabilirsiniz.


2-  Firmalar için Yardım Bölümü
  Unisbul.com'da Kurumsal Firma Üyeliği gerçekleştirebilmeniz için Vergi Numaranızın ve Vergi Dairenizin olması gerekmektedir. Henüz firma değilseniz sisteme kaydınız gerçekleşmeyecektir.

2.1 Kurumsal Firma Üyeliği nasıl gerçekleştirebilirim, üyelik ücretli mi?
Kurumsal firma üyeliğinizi başlatmak için buraya tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra çıkan formu eksiksiz doldurarak firma üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Firma üyeliği ücretsiz bir işlemdir.

2.2 Firma girişi nasıl yapabilirim ?
Firma girişi yapmak için sayfanın en üstünde yer alan "Firma Girişi" bağlantısını kullanabilirsiniz. Firma girişi yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.3 Şifremi unuttum, nasıl öğrenebilirim?
Şifrenizi unuttuysanız sayfanın en üstünde yer alan Firma Girişi bağlantısı kullandıktan sonra açılan sayfa'da sol menü 'de yer alan "Yeni Şifre Talebi" bağlantısını kullanmanız gerekmektedir. Yeni Şifre Talebinde bulunarak sisteme giriş için yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz Yeni Şifre Talebinde bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.4 İlanım ne kadar süre yayında kalacak?
Vermiş olduğunuz ilanlar 60 gün boyunca yayınlanacak ve size başvuru yapan adaylarla iletişime geçebileceksiniz.

2.5 Özgeçmişini Kiraladığım adaylara ne kadar süre ulaşacağım?
Özgeçmişini kiraladığınız adaylara 24 ay boyunca ulaşabilirsiniz.

2.6 Özgeçmişini kiraladığım adaya nasıl iş teklifinde bulunabilirim ?
Özgeçmişini kiraladığınız adayla telefon bilgisinden, eposta bilgisinden, ya da mesaj atma özelliğini kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

2.7 Neden doping almalıyım ?
Görsel olarak verilen ilanlar daha ilgi çekici görünüm kazanır ve daha fazla iş arayan ilanınızı görüntüler bu da ilanınıza tıklanma oranını arttırır . Buna bağlı olarak tıklanma oranı artan ilana yapılan başvurularda artış gösterecektir.

2.8 Doping aldığımda ilanım nerde ve nasıl görülür ?
İlanınız, site açılış sayfasında "Anasayfa Vitrini"nde logonuz , firmanızın ünvanı ve pozisyon bilgilerinizle yerini alır. İlanınız www.unisbul.com'a tıklayan herkes tarafından görülecektir.

2.9 Nasıl doping alırım ?
Doping almanın 2 yolu var. 1.cisi ilan verirken doping alırsınız , 2.cisi ise dopingsiz ilana doping uygulayarak.


İlan verirken doping almak : İlan Ver bağlantısını kullanarak ilan verme aşamasına gelirsiniz. Burada 1.adım ilanınıza ait tüm detaylar , 2.adım ise ilanınıza doping alabileceğiniz yerdir . Buradan ilanınıza ön plana çıkarmak için doping alabilirsiniz.


Dopingsiz ilana sonradan doping uygulamak :
İlanınızı dopingsiz olarak verdiniz, daha sonra ilanınızın daha ilgi çekici görünüm kazanmasını ve başvuruları arttırmak için DOPİNG uygula bağlantısını kullanarak doping uygulayabilirsiniz.

2.10 Üyeliğim onaylandı ancak ilanlarım bekletiliyor?
Verdiğiniz ilanlarınız onay sürecinden geçmektedir. İlanlarınız moderatörlerimiz tarafından incelendikten sonra uygun bulunursa onaylanır. İlanlarınızın uygun bulunması için aşağıdaki maddelere dikkât etmeniz gerekmektedir.

  • Data toplamak amaçlı verilen genel ilanlar onaylanmaz.
  • İlan içeriğinde e-posta adresi ya da telefon numaraları görülen ilanlar onaylanmaz.
  • İşin Tanımı ve Aranan Nitelikler başvuruda bulunacak adaylar için yeterince açıklayıcı değilse ilanlarınız onaylanmaz.
  • Aynı ilan birden fazla yayınlanamaz. Aynı ilanı tekrar yayına koymak için bir önceki ilanınızın süresinin bitmesi gerekmektedir.


2.11 İlanımı yayından nasıl kaldırabilirim?
İlanınızın Yayın Durumunu güncelleyerek aktif ya da pasif yapabilirsiniz. Aktif : İlanınız tekrar yayına girer , Pasif : İlanınızı yayından kaldırır.

2.12 İlanıma gelen başvuruları nasıl görebilirim?
Firma profil sayfanızda Son İlanlarınız listelenir. Listelenen ilanlarınızdan, "Başvuran Sayısı " bağlantısını kullandığınız ilana kimler başvuruda bulunduysa onları görebilirsiniz.

2.13 Başvuruları nasıl süzebilirim?
İlan verdiğiniz form'da "Başvuru Filtresi" bölümünden size yapılacak başvuruları süzebilirsiniz. Böylece kriterlerinize uymayan adayların başvurularını engellemiş olursunuz.

2.14 Başvuruda bulunan adaylara nasıl ulaşabilirim ?
İlanınıza başvuruda bulunan adayların özgeçmişlerine girerek iletişim bilgilerinden aday'a ulaşabilirsiniz. Sadece ilanınıza başvuruda bulunan aday'ların iletişim bilgileri size açılır.

2.15 Başvuruların mail adresime gelmesini istiyorum / istemiyorum?
Firma profil sayfanızda listelenen ilanlarınızın yanında düzenle ikonu bulunur. Düzenle ikonunu kullanarak ilanınızı güncelleyebilir ve başvurularınızı site üzerinden takip edebilir ya da mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

2.16 Doping çeşitleri nelerdir?
Mini Doping, Anasayfa Vitrini, Maxi Doping, V.İ.P. Doping alarak canlılık kazandırabilir , diğer ilanlar arasından sıyrılarak ilanlarınızın görünürlüğünü ve markanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken 0216 330 00 28 telefon numaramızdan bizimle iletişime geçmeniz.